NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand

Vývoj systému pro sledování kvality procesu navařování

Logo PlzeňNa realizaci projektu “ Vývoj systému pro sledování kvality procesu navařování“ jsou poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu statutárního města Plzně v rámci programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské aglomeraci „Plzeňské podnikatelské vouchery“, výzva č. 2023.

Společnost MATEX PM, s.r.o. se stala členem Českého optického klastru

Naše společnost byla přijata mezi členy organizace Český optický klastr, která sdružuje a reprezentuje představitele vědy a průmyslu působící v oboru Optika a souvisejících oblastech.

Český optický klastr  se zaměřuje  na  zlepšování podmínek pro rozvoj optického průmyslu v České republice formou spolupráce podniků, veřejného sektoru a vzdělávacího sektoru v celém hodnotovém řetězci oboru optika, optomechatronika, fotonika, optoelektronika a jemná mechanika, včetně související výroby, rozvoje technologií a služeb v dodavatelské a odběratelské sféře.

Projekt Thuliové vláknové lasery

Projekt "Thuliové vláknové lasery", na kterém jsme pracovali spolu s ÚFE AV ČR, SQS a VŠCHT, právě získal ocenění Technologické agentury ČR v kategorii Business. Chtěl bych poděkovat mým kolegům a partnerům v týmu za skvělou spolupráci. Těší nás, že výsledky tohoto projektu už nyní přináší užitek v reálném průmyslovém světě.
Ing. Tomáš Mužík

The project "Thulium fiber lasers", on which we worked together with ÚFE AV ČR, SQS and VŠCHT, has been awarded by Technology Agency of the Czech Republic in the Business category. I would like to thank my colleagues and team partners for their great cooperation. We are pleased that the results of this project are already applied in real industrial world.


https://www.mall.tv/den-ta-cr-2020/ceny-ta-cr-2020-vitez-business

 

 

Jedeme! Přijďte, zakalíme...

Vážení obchodní přátelé,

všichni v současné době čelíme naprosto mimořádné situaci. Mnoho firem redukuje nebo dokonce zavírá provozy a redukuje nabídku svých služeb.

Chtěli bychom Vás informovat, že naše firma jede stále bez omezení a jsme připraveni zpracovávat přijaté zakázky v co nejrychlejších termínech.

Poptávky  a objednávky můžete i nadále zasílat na email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tel: 371 707 213.

JSME TU PRO VÁS

Efektivní technologie pro renovace – UniClad

Lasery si získaly pevné místo v mnoha průmyslových aplikacích, od telekomunikací přes medicínské aplikace, výrobu elektroniky až po sváření a řezání. V současné době je hitem laserové navařování kovového prášku na opotřebované plochy. Společnost MATEX PM, s.r.o. vyvinula technologii vhodnou pro repase opotřebovaných kovových dílů – technologii UniClad. Tato technologie má výsadní postavení při repasích nejen v ČR, ale i celosvětově.


UniClad – vývoj

Vývoj této technologie měl své důvody. Na počátku byla potřeba vrátit opotřebovaným dílům jejich funkčnost. Náklady na výměnu opotřebovaného dílu za nový jsou příliš vysoké. Také bylo potřeba zajistit požadované vlastnosti navařené vrstvy. Důraz je kladen především na to, aby návary byly nerezové a otěruvzdorné zároveň. Jsou kladeny individuální požadavky na tvrdost výsledného návaru. A to co je nejdůležitější, je životnost takto zrenovovaného dílu. 

  

UniClad – aplikace

Kovový prášek se nanáší na podklad za pomoci laserového paprsku vysokovýkonného laseru. Tím dochází k pevnému propojení původní vrstvy a vrstvy nové. Touto technologií se vylučuje tzv. odlupování vrstev, což je problémem u jiných technologií. Navařování je možné různými metalickými materiály v závislosti na podkladu a požadavku na výslednou kvalitu. Své využití má UniClad především ve strojírenství, kde se takto efektivně vrací do života opotřebované hřídele a hydraulika, ale také v energetice, kde je vhodná především na návar lopatek turbín. Své využití nalezne při opravách techniky využívané v zemědělství a v důlním a těžebním průmyslu. Společnost MATEX PM úspěšně aplikuje zmíněnou technologii. Kromě tohoto laserového navařování nabízí i laserové svařování a kalení. V neposlední řadě dodává robotická laserová pracoviště nejen pro 3D řezání, ale i sváření a povrchové kalení.

View the embedded image gallery online at:
http://www.matexpm.com/en/news#sigProId16518bcaaa

 

OTEVÍRÁME DVEŘE VZDĚLÁNÍM 2019

Dne 24.10.2019 se naše společnost prezentuje na veletrhu pracovních příležitostí, který pořádá VOŠ a SPŠE Plzeň, Koterovská 85, v době 10:00-16:00hod

Naleznete nás ve spojovací chodbě.

Kontakt-Kontrakt MSV 2019

Účastníme se kooperační akce, která se koná během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.