NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand

Efektivní technologie pro renovace – UniClad

Lasery si získaly pevné místo v mnoha průmyslových aplikacích, od telekomunikací přes medicínské aplikace, výrobu elektroniky až po sváření a řezání. V současné době je hitem laserové navařování kovového prášku na opotřebované plochy. Společnost MATEX PM, s.r.o. vyvinula technologii vhodnou pro repase opotřebovaných kovových dílů – technologii UniClad. Tato technologie má výsadní postavení při repasích nejen v ČR, ale i celosvětově.


UniClad – vývoj

Vývoj této technologie měl své důvody. Na počátku byla potřeba vrátit opotřebovaným dílům jejich funkčnost. Náklady na výměnu opotřebovaného dílu za nový jsou příliš vysoké. Také bylo potřeba zajistit požadované vlastnosti navařené vrstvy. Důraz je kladen především na to, aby návary byly nerezové a otěruvzdorné zároveň. Jsou kladeny individuální požadavky na tvrdost výsledného návaru. A to co je nejdůležitější, je životnost takto zrenovovaného dílu. 

  

UniClad – aplikace

Kovový prášek se nanáší na podklad za pomoci laserového paprsku vysokovýkonného laseru. Tím dochází k pevnému propojení původní vrstvy a vrstvy nové. Touto technologií se vylučuje tzv. odlupování vrstev, což je problémem u jiných technologií. Navařování je možné různými metalickými materiály v závislosti na podkladu a požadavku na výslednou kvalitu. Své využití má UniClad především ve strojírenství, kde se takto efektivně vrací do života opotřebované hřídele a hydraulika, ale také v energetice, kde je vhodná především na návar lopatek turbín. Své využití nalezne při opravách techniky využívané v zemědělství a v důlním a těžebním průmyslu. Společnost MATEX PM úspěšně aplikuje zmíněnou technologii. Kromě tohoto laserového navařování nabízí i laserové svařování a kalení. V neposlední řadě dodává robotická laserová pracoviště nejen pro 3D řezání, ale i sváření a povrchové kalení.

View the embedded image gallery online at:
http://www.matexpm.com/en/news/127-#sigProId16518bcaaa